Türkiye | Dünya

Irkçı Lagos Hakkında Adli Merciler Harekete Geçti

Adalet Bakanı Gül: “Türk bayrağını yırtan Yunan vekil için adli mercilerimiz harekete geçti.”

Adalet Bakanı Gül: “Türk bayrağını yırtan Yunan vekil için adli mercilerimiz harekete geçti.”

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Lagos hakkında “Türk bayrağını alenen aşağılama” suçundan resen soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ırkçı Yunan milletvekilinin Avrupa Parlamentosu’nda Türk bayrağını yırtmasına ilişkin, “Adli mercilerimiz Ioannis Lagos hakkında harekete geçmiştir” dedi. Bakan Gül ayrıca, Brüksel’de yaşayan Türk vatandaşlarına da Lagos hakkında suç duyurusunda bulunulması çağrısı yaptı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, adli mercilerin ırkçı Yunan milletvekili Ioannis Lagos hakkında harekete geçtiğini duyurdu.

Bakan Gül, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Türk bayrağını alenen aşağılayan kişinin bir ile üç yıl arasında cezalandırılması gerektiğini belirterek, “Adli mercilerimiz Ioannis Lagos hakkında harekete geçmiştir. Irkçılık karşıtlığını her fırsatta ifade eden uluslararası toplumu, hukukun gereği için işbirliğine davet ediyoruz” dedi.

TÜRK VATANDAŞLARINA ÇAĞRI

Paylaşımında Belçika’nın başkenti Brüksel’de yaşayan Türk vatandaşlarına da çağrıda bulunan Bakan Gül, “Ayrıca Brüksel’de yaşayan vatandaşlarımızı da bu şovenist parlamenter hakkında yetkili makamlara suç duyurusunda bulunmaya, hukuki tepkilerini göstermeye davet ediyorum. Bayrağımıza hakaretin hem yurtdışında hem de ülkemizde soruşturulması yasal olarak mümkündür” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı