Yunanistan Haber

“İnsan Hayatı İbadetten Daha Pahalıdır”

Naim El-Ghandour, “İnsan hayatı ibadetten daha pahalıdır.”

Yunanistan Müslümanlar Birliği Başkanı Naim El-Ghandour, Yunanistan’da Koronavirüse karşı alınan önlemlere yönelik BİRLİK Gazetesi’ne yaptığı değerlendirmede, “İnsan hayatı ibadetten daha pahalıdır” dedi.

Naim El-Ghandour özetle şunları söyledi.

“Biz Camileri Okulların kapandığı gün kapattık. Dini talimatlarımız var, başka talimatlar beklemiyoruz. Dinimize göre insanları korumalıyız. Camileri var olan herkes ne yapacağız diye telefonla beni aradı. Biz Araplar dini daha çok anlıyoruz, çünkü bu bizim kendi dilimizde ve çok fazla tartışmadan derhal kapattık. Bangladeş ve Pakistan’dan bazıları, dinin bu tür durumlar hakkında ne söylediğini anlamak için biraz zaman istedi, ancak onlarla iletişime geçtik ve sonunda hepsi kapandı. Geçen Cuma Atina’da cemaatle ibadet yapılmadı.

İnsanları korumamız için hepsinin tamamen kapanması gerek. Dinlerde kimin açık olacağına, kimin olmayacağına dair tartışmalar var. Keşke insanların aleyhine bu tartışmalar olmasa. Papazlar çıktılar ve dediler ki “camiler ve diğer ibadet yerleri kapansın.” Sorun bu mu? Onlardan önce kapattığımızı bilmiyorlar mıydı? Biz Camileri yasadan korktuğumuz için kapatmadık, çünkü insanları korumak için dini talimatlarımız var. İnsan hayatı ibadetten daha pahalıdır.”

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rasgele Haberler

Başa dön tuşu
Birlik Gazetesi'ne
Sende Haber Yolla..!