Yunanistan Haber

İmzalar Atıldı, 24.799 Euroya Sözde “Pontus Soykırımı” Anıtı Dikecek

Edirne’nin komşusu Kumçiftliği’ne (Orestiada) sözde “Pontus Soykırımı” anıtı dikilecek.

Sözde “Pontus Helenizminin Soykırım Anıtı” yapımı için Belediye Başkanı Mavridis Vasilios ile yüklenici firma arasında imzalar 17 Mayıs 2019 Cuma günü atıldı. Katma değer vergisiyle birlikte 24.799,73 euroya mal olacak anıtın yapımı için çalışmalar acilen başlatılacak.

İmza sonrası kısa bir açıklama yapan Kumçiftliği (Orestiada) Belediye Başkanı Mavridis Vasilios, “Anıtın dikilmesi Pontus Helenizmine karşı en azı tarihi hatıramıza karşı büyük onur ve sorumluluktur, söndürmeden canlı olarak yaşatmalıyız” açıklamasını yaptı.

Meriç (Evros) bölgesi Kumçiftliği şehir meydanına sözde “Pontus Soykırımı” anıtı dikilmesi, 2016 yılında Kumçiftliği Belediyesi Yönetimi tarafından gündeme getirilmiş ve meclis toplantısında yapılan oylamada oybirliğiyle kabul edilmişti.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı