Türkiye | Dünya

İkincisi Ankara’da Gerçekleştiriliyor

Türkiye ve Yunanistan Savunma Bakanlıkları heyetleri arasındaki teknik görüşmelerin ikincisi Ankara’da gerçekleştirilecek.

Türkiye ve Yunanistan Savunma Bakanlıkları heyetleri arasındaki teknik görüşmelerin ikincisi (17-21 Haziran 2019) Ankara’da gerçekleştirilecek.

Türkiye ve Yunanistan Savunma Bakanlıkları heyetleri arasında, Güven Arttırıcı Önlemler başta olmak üzere Ege Denizi’nde işbirliğini geliştirmek maksadıyla icra edilen görüşmelerin ilki Atina’da yapılmıştı. Şimdi de ikincisi 17-21 Haziran 2019 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilecektir.

Her ne kadar iki ülke arasında Ege ve Doğu Akdeniz’de sıkıntılı ve gergin bir süreç yaşansa da, diplomasi dili ile karşılıklı sorunlara el atmak ve çözüm arama çalışmalarına devam ediliyor olması sevindirici bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı