Avrupa | Balkanlar

İftar Sofrasında Buluştular

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) üyesi Halver Batı Trakya Türk Kültür Derneği iftar yemeği verdi.

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) üyesi Halver Batı Trakya Türk Kültür Derneği iftar yemeği verdi.

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) üyesi Halver Batı Trakya Türk Kültür Derneği iftar yemeği verdi. ABTTF’nin destek ve katkılarıyla dernek lokalinde düzenlenen, ev sahibi derneğin yönetici ve üyelerinin katıldığı iftar yemeğine ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu ile ABTTF Başkan Yardımcıları Sami Yusuf ve Mehmet Hüseyin iştirak etti.

İftar yemeğinde kısa bir selamlama konuşması yapan ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularının en yoğun yaşandığı mübarek Ramazan ayında ABTTF üyesi derneklerce düzenlenen iftar sofralarının Avrupa’da yaşayan Batı Trakya Türkleri arasındaki birlik ve beraberliği pekiştirdiğini belirterek iftar yemeğinin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti ve tüm konukların Ramazan ayını kutladı.

Ezanının okunmasının ardından dua ile oruçlar açıldı ve hep birlikte iftar yapıldı.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi..

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı