Batı Trakya Haber

Her Kuruma Mektup Gönderdi

Trakya Tütün Üreticileri Kooperatifi, Tarım Kalkınma Bakanlığı ve Tarım Sigortası’na (ELGA) mektup gönderdi.

Trakya Tütün Üreticileri Kooperatifi, Tarım Kalkınma Bakanlığı ve Tarım Sigortası’na (ELGA) mektup gönderdi.

Geçtiğimiz günlerde Rodop ilinde ekili arazilerde büyük maddi zarara yol açan aşırı yağışlar ve yaşanan dolu felaketinden sonra devreye giren Trakya Tütün Üreticileri Kooperatifi, Tarım Kalkınma Bakanlığı başta olmak üzere, Tarım Sigortası (ELGA) ve ilgili kurumlara bir mektup gönderdi.

Mektupta, yaşanan dolu felaketinden dolayı Yassıköy Belediyesi ve Maronya-Şapçı Belediyesi sınırları içerisinde bazı bölgelerdeki ekili arazilerde yüzde yüze varan zararların meydana geldiğini, bunun neticesinde bir an önce yetkili mercilerin gerekli kontrolleri ve değerlendirmeleri yapmak üzere işe başlamalarını, bunun akabinde de tütün üreticilerinin tazminatlarının bir an önce ödenmesi talep ediliyor.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı