Yunanistan Haber

Hedefleri Denize Gömdüler, Türkiye’ye Mesaj Gönderdiler

Topçular hedefleri denizin derin sularına gömdü.

Topçular hedefleri denizin derin sularına gömdü.

6 ayda bir programlı bir şekilde uygulanan 1.Ordu ve 4. Kolordu’ya bağlı ağır topçu birlikleri tarafından Rodop ilinin Taşlık denizinde atışlar gerçekleştirildi.

122 mm çok namlulu roketatar RM-70 ile MLRS çok namlulu roketatar sistemlerinin yanı sıra Obüs’lerin de katılımıyla koordineli bir şekilde Semadirek ile Taşlık arasında denize yerleştirilen sabit hedefler topa tutuldu ve tümü üstün başarıyla imha edildi.

Atış eğitim tatbikatını 1. Ordu komutanı Korgeneral Konstantinos Floros 4. Kolordu komutanı ve bölgedeki askeri birliklerin komutanlarıyla birlikte izledi.

Atışların sona ermesinden sonra personele seslenen Korgeneral Konstantinos Floros, “topçularımız o kadar çok ve o kadar da iyi, rakibe öyle bir zarar verecek durumda ki, on yıllarca asla yeniden bir daha cesaret edemeyecek” sözleri dikkat çekti.

 

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı