Yunanistan Haber

Hastanelere Gece “Nöbet Baskını” Yapıyor

Yeni Sağlık Bakanı Vasilis Kikilias, 24 saatte iki hastaneye gece “nöbet baskını” yaptı.

Yeni Sağlık Bakanı Vasilis Kikilias, 24 saatte iki hastaneye gece “nöbet baskını” yaptı.

Yunanistan’da işe hızlı başlayan Yeni Sağlık Bakanı Vasilis Kikilias, 24 saat içerisinde Atina’da iki hastaneye gece nöbeti sırasında kontrol yapmak üzere “baskın” yaptı.

Bakan Kikilias’ın ilk kontrolü Yunanistan’ın en büyük hastanesi olan “Evaggelismos” hastanesine 11 Temmuz tarihinde gerçekleştirdi. İkinci gece kontrolünü ise yine Atina’daki “Laiko” hastanesine yaptı.

Bakan Kikilias’ın bu kontrolleri yapmasının başlıca amaçlarından biri, hastanelerde çalışan personelin ve hastaların olası sorunlarını yakından tespit etmek, ülke genelindeki hastanelerin insan merkezli işleyişini sağlamak olduğu belirtiliyor. Buna göre Bakan Kikilias’ın bu tür kontrolleri bundan sonra da devam ettireceği ifade ediliyor.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı