Yunanistan Haber

Hafter’in Sağ Kolu Atina’da Dolaşmaya Devam Ediyor

Libya Ulusal Ordusu lideri donanmanın Kurmay Başkanı Ferec el Mahdevi Atina’da dolaşmaya devam ettiği ileri sürüldü.

Atina’daki bazı kaynaklarca, Darbeci General Hafter’in sağ kolu olduğu belirtilen, Libya Ulusal Ordusu lideri donanmanın Kurmay Başkanı Ferec el Mahdevi Atina’da dolaşmaya devam ettiği ileri sürüldü.

Hafter’in Atina’dan ayrılmasından sonra, Atina’da kalarak askeri alanda çeşitli temaslarda bulunduğu ileri sürülen Libya Ulusal Ordusu lideri Halife Hafter’e bağlı donanmanın Kurmay Başkanı Ferec el Mahdevi’nin, Atina’da Yunan Ordusu’nun üst düzey yetkilileri ve emekli yüksek rütbeli komutanlarla iki günden bu yana bazı görüşmeler gerçekleştirdiği iddia edildi.

Yine aynı kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, bugün öğleden sonra son olarak Ferec el Mahdevi’nin Başbakanlık Maksimu’da Başbakan Miçotakis ve kurmaylarıyla bir son toplantı gerçekleştirerek Akşam üzeri Atina’dan ayrılması bekleniyor.

Yine iddialara göre, Libya’da hafter ekiplerinin kullandığı silah ve ekipmanlarının bir kısmının Yunanistan’ın şu an itibarıyla kullanım dışı olan silahlarla çakıştığından dolayı bunların yedek parçalar dahil olmak üzere Hafter güçlerine çok şey sağlayabileceği ileri sürülüyor. Dolayısıyla da yapılan görüşmelerde bu konuların da gündeme geldiği iddia edildi.

Daha Fazla Göster
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Rasgele Haberler

Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı