Yunanistan Haber

Gümülcine’de Türk Başkonsolosluğu’na Yürüdüler!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) ilanının 36. yılı dolayısıyla Gümülcine’de eğitim gören Kıbrıs’lı Üniversite öğrencileri Türk Başkonsolosluğu’na yürüdü.

Yürüyüşe yaklaşık 35-40 öğrenci katıldı. Öğrenciler yürüyüşlerine eski Hukuk Fakültesi önünden başlayarak, Türk Başkonsolosluğu’nun bulunduğu caddenin başına kadar geldiler.

Polis bu arada geniş güvenlik önlemleri aldı ve öğrencilerin Başkonsolosluğa yürümelerine engel oldu. Öğrenciler. “Türkiye Kıbrıs’tan dışarı”, “Girne bizim, Erdoğan’ın değil” türünden sloganlar attılar.

Daha sonra da öğrencileri temsilen bir kız öğrenci Başkonsolosluk dışına konan bir panoya bildiri astı. Öğrenciler herhangi bir olaya  sebebiyet vermeden sloganlar atarak bölgeden uzaklaştı.

 

 

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı