Batı Trakya HaberVideo Haber

Gümülcine’de Kastanies Sınır Kapısı’na Destek Gösterisi

Yaklaşık 300 kişilik bir grup Yunan bayraklarıyla Gümülcine’deki Kılıç anıtı önünde toplandı.

Trakya Vatandaşları Koordinasyon Grubu tarafından Gümülcine’de, Kastanies Sınır Kapısı’nda görev yapan emniyet güçlerine destek gösterisi gerçekleştirildi. Yaklaşık 300 kişilik bir grup Yunan bayraklarıyla Gümülcine’deki Kılıç anıtı önünde toplandı.

Gösteride yapılan konuşmada, Kastanies Sınır Kapısı’nda yaşanan olayların gölgesinde görev yapan emniyet güçlerine destek verildiği vurgulandı.

Kılıç anıtının önünde toplanan Trakya Vatandaşları Koordinasyon Grubu’na yakın bir bölgede ise yaklaşık 30 kişilik bir anarşist grup mültecilere destek ve polis devletine karşı bir gösteri düzenledi. Durum bir anda gerilince de her iki grubun arasına çevik kuvvet ekipleri girdi ve herhangi bir olay yaşanmasının önüne geçti.

Konuşmanın sonunda, Trakya Vatandaşları Koordinasyon Grubu üyelerinin, hep birlikte Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’na yürüyeceği duyuruldu. Ancak dakikalar sonra da bu yürüyüşün emniyet güçlerini zora sokmamak açısından iptal edildiği duyurulurken, yürüyüşün 19 Mayıs 2020 tarihinde sözde “Pontus Soykırımı”nın 100. Yılı anısına yapılacağı duyuruldu. Böylece her iki grup da olaysız bir şekilde dağıldı.

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rasgele Haberler

Başa dön tuşu
Birlik Gazetesi'ne
Sende Haber Yolla..!