B.Trakya Video HaberBatı Trakya Haber

Gümülcine Medrese-i Hayriye’de Gerginlik Yaşandı!

Batı Trakya'da, Gümülcine Medrese-i Hayriye okulunda 2019-2020 eğitim yılı zili polis eşliğinde ve gergin bir ortamda öğrencilerin yokluğunda çaldı.

Batı Trakya’da, Gümülcine Medrese-i Hayriye okulunda 2019-2020 eğitim yılı zili polis eşliğinde ve gergin bir ortamda öğrencilerin yokluğunda çaldı.

Batı Trakya’da, Gümülcine Medrese-i Hayriye okulunda 2019-2020 eğitim yılı zili polis eşliğinde ve gergin bir ortamda öğrencilerin yokluğunda çaldı. Sabah saatlerinde bu gerginliğin yaşanmasının sebebi, Yunanistan’ın tayin etmiş olduğu Gümülcine (Komotini) tayinli Müftü Naibi Cihat Halil’in ders yılı açılış törenine okul idaresi encümen heyeti tarafından davet edilmemesine rağmen gelerek katılmak istemesi neden oldu.

Öğrenciler hep birlikte okul kapısına kenetlenerek tayinli Müftü Naibi Cihat Halil’in okulun bahçesine girmesine müsaade etmedi. Bunun üzerine ortam bir anda gerildi ve Müftü Naibi Cihat Halil polis ekiplerine telefon ederek okulun önüne davet etti. Kısa sürede okulun önüne gelen motorize polis ekipleri kısa süreli Müftü Naibi Cihat Halil ile birlikte istişare ettikten sonra olayı kenardan izlemeye çekildi.

Akabinde okula Rodop ili Ortaöğretim Müdürü Meri Kosmidu geldi. Çocuklarla istişare etmeye başladı ve çocuklardan kapıdan çekilmelerini ve tayinli Müftü Naibi Cihat Halil’in okulun bahçesine girmesine müsaade etmelerini istedi. Bu yaptıklarının yasadışı olduğunu söylese de çocuklar duruşlarında kararlıydı ve buna müsaade etmediler.

Neticede bayan Kosmidu ve Cihat Halil okulun bir başka kapısından içeriye girdi ve tören başlamak üzereyken bu defasında da tüm çocuklar alkışlı protesto ile sessiz sedasız hep birlikte okulun bahçesinden ayrıldılar ve törene katılmadılar. Sadece 19 çocuk okulun boş bahçesinde kalarak bayan Kosmidu ve Cihat Halil’in konuşmasını dinledi.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

1
Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler
Bildir
trackback

[…] Gümülcine Medrese-i Hayriye’de Gerginlik Yaşandı! […]

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı