Yunanistan Haber

Grivas: “Yunanistan, Türkiye’nin tehdidine Karşı Üçüncü Taraflara Güvenmeyi Bırakmalı”

Konstantinos Grivas “Yunanistan, Türkiye’nin tehdidine karşı üçüncü taraflara güvenmeyi bırakmalı” dedi.

Yunanistan Harp Okulu öğretim görevlisi Konstantinos Grivas, “Yunanistan, Türkiye’nin tehdidine karşı üçüncü taraflara güvenmeyi bırakmalı. Ankara, daha önceden Doğu Akdeniz’de ulaşılabilecek oldu bittiler yarattı, bu Kastellorizo’ya kadar varabilir” bu sözlerle değerlendirdi.

Yunanistan Harp Okulu öğretim görevlisi Konstantinos Grivas 98.4 radyo programına katıldı ve son döneme Yunanistan ile Türkiye arasında Doğu Akdeniz ve Ege Denizi’nde yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

Konstantinos Grivas şu ifadeleri kullandı:

“Yunanistan, Türkiye’nin tehdidine karşı üçüncü taraflara güvenmeyi bırakmalı. Türkiye, adanın bir kısmında askeri işgali göz önüne alındığında, önümüzdeki dönemde Kıbrıs Münhasır Ekonomik Bölge’de gerilimi arttıracaktır. Yunanistan, Türkiye’nin tehdidine karşı üçüncü taraflara güvenmeyi bırakmalı. Ankara, daha önceden Doğu Akdeniz’de ulaşılabilecek oldu bittiler yarattı, bu Kastellorizo’ya kadar varabilir. Türkiye ile çatışmaların gidişatı belirlendi ve kendi takdirine bağlı olarak, yalnızca sert bir caydırıcılık politikasının onu durdurabilir. İfadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı