Yunanistan Haber

“Görüşmelerin Atina Ayağı Yapıcı Bir Şekilde Son Buldu”

Türkiye ve Yunanistan Savunma Bakanlıkları heyetleri arasında Atina’da yapılan görüşmelerin yapıcı bir şekilde son bulduğu belirtiliyor.

Türkiye ve Yunanistan Savunma Bakanlıkları heyetleri arasında Atina’da yapılan görüşmelerin yapıcı bir şekilde son bulduğu belirtiliyor.

Türkiye ve Yunanistan Savunma Bakanlıkları heyetleri arasında, Ege Denizi’nde Güven Arttırıcı Önlemler ve Davranış Kuralları başta olmak üzere işbirliğini geliştirmek maksadıyla teknik görüşmeler 20-25 Mayıs 2019 tarihlerinde Atina’da gerçekleştirildi.

İyi ve yapıcı bir atmosferde gerçekleştirilen heyetler arası görüşmelerin Atina ayağının yapıcı bir şekilde son bulduğu ifade ediliyor. Görüşmelerin ileri bir tarihte Türkiye’de devam edeceği belirtiliyor.

Yunanistan Milli Savunma Bakanlığı tarafından şu yazılı açıklama yapıldı.

21-24 Mayıs 2019 tarihleri arasında Yunanistan ile Türk heyetleri arasında Atina’da bir toplantı gerçekleştirildi.

Görüşmelerin amacı, yapılması kararlaştırılan bir dizi ilgili toplantıdan ilki olan, teknik alanda, Güven Arttırıcı Önlemler ve Davranış Kuralları dahilindeki faaliyetleri / eylemleri araştırmak, askeri faaliyetlerin yürütülmesinde olası gerginliklerin yaşanmasından kaçınmak ve önlemektir.

Görüşmeler yapıcı bir atmosferde gerçekleştirildi ve yakın gelecekte Türkiye’de de devam edecek.

22 Mayıs Çarşamba günü, Türkiye delegasyonu heyet başkanı Milli Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis tarafından makamında kabul edildi.”

 

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı