Yunanistan Haber

Geldiler, Uçarak Stefanovikio’ya Gittiler

Amerika’nın Yunanistan’a sembolik bir rakamla sattığı OH-58D Kiowa Warrior savaş helikopterlerini getiren gemi Volos Limanı’na demirledi.

Dün gece 15 Mayıs 2019 Çarşamba akşam saatlerinde Ocean Giant isimli kuru yük gemisi Volos Limanı’na ulaştı. Bu sabahın ilk ışıklarıyla başlayan boşaltma işleminde, geminin ambarından indirilen ilk 6 adet OH-58D Kiowa Warrior savaş helikopterleri Yunan pilotlar tarafından teslim alındı ve ilk uçuşlarıyla konuşlanacakları Stefanovikio Helikopter üssüne UH-1H askeri helikopteri eşliğinde uçtular.

Diğerleri de ağır Pazar gününe kadar nakliye tank taşıyıcı araçlarla taşınacak. Helikopterlerin gemiden indirme ve taşıma çalışmalarını izlemek üzere Yunanistan Kara Kuvvetleri (GES) Komutanı Korgeneral Georgios Kampas da Volos Limanı’na geldi.

 

 

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı