Batı Trakya Haber

Geldi, Görüştü Gördü ve Gidiyor

Tuğgeneral Wanda Williams Dedeağaç ve İskeçe temaslarını tamamladı.

ABD Ordusu 7. Görev Destek Komutanlığı komutanı Tuğgeneral Wanda Williams Dedeağaç ve İskeçe temaslarını tamamladı.

Dedeağaç’a gelen ABD’li komutan Tuğgeneral Wanda Williams, 7 Nisan İskeçe’de 4. Kolordu Komutanlığı’nda, 8 Nisan sabahı da Dedeağaç Liman İdaresi ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Dedeağaç (Aleksandrupolis) Liman Müdürlüğü’ne gerçekleştirilen görüşme yaklaşık 4 saat sürdü ve DEFENDER Europe tatbikatı hazırlıklarının yanısıra, gündemde olan Dedeağaç’ta kalıcı ABD askeri gücün limanın hizmetlerinden faydalanması konularının detaylarının ele alındığı belirtiliyor.

Komutan Williams’ın katıldığı ve oldukça uzun süren toplantıya, Dedeağaç’ta konuşlu bulunan İskeçe’deki 4 Kolordu Komutanlığına bağlı 12. Tümen komutanı ve ABD Askeri Taşımacılık İdaresi görevli komutanları da katıldı.

Komutan Williams dün İskeçe’de 4. Kolordu Komutanlığında Angelos Hudeludis ile görüştü ve daha sonra Kayalar (Petrohori) atış eğitim alanında Yunanistan ve ABD silahlı kuvvetlerine ait askeri birimlerin karma eğitim tatbikatlarının yapıldığı tesisleri denetledi.

Dedeağaç ve İskeçe temaslarını tamamlayan ABD’li komutan Tuğgeneral Wanda Williams, bugün akşam üzeri Dedeağaç Havalimanı’ndan Almaya’ya uçması bekleniyor.

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rasgele Haberler

Başa dön tuşu