Batı Trakya Haber

Fırtına ve Sağanak Yağış Rodop İlini Vurdu!

Rodop ilinde birçok bölgeyi etkisi altına alan fırtına ve sağanak yağış ağaçların düşmesine elektriklerin kesilmesine neden oldu. Yassıköy’de yine aynı bildik durum yaşandı. Sel suları dereler halinde köyün ortasından akıp gitti, neyse ki can kaybı yaşanmadı.

Rodop ilinin bir çok bölgesinde etkili olan kötü hava koşulları ve şiddetli fırtına bazı bölgelerde ciddi hasara neden oldu. Kozlukebir Belediyesi’ne bağlı Delinasufköy’de oyun parkı içinde yer alan ağacın devrilmesi sonucu elektrik hatları koptu, köye bir süre elektrik verilemedi. Bölgeye gelen Elektrik Kurumu ekibi arızayı onardı ve gecikmeli de olsa elektrik verildi.

Gümülcine Belediyesi’ne bağlı Ortakışla köyünde de kısa süreli çıkan kasırga demir iskelelerde kurutulan tütünlere ve evlerin çatılarına zarar verdi. Şimdi tüm gözler zarara uğrayan vatandaşlara yetkili birimler tarafından yardım yapılıp yapılmayacağına çevrilmiş durumda.

 

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı