Batı Trakya Haber

Fazla Söze Gerek Yok! Zaman “İLERİ” ve Önder Mümin Zamanı

Aklın yolu birdir, yol tektir, o da “İLERİ” ve Önder Mümin’dir.

Aklın yolu birdir, yol tektir, o da “İLERİ” ve Önder Mümin’dir.

Belediye seçimlerinin ilk turu 26 Mayıs 2019 Pazar günü tamamlandı. Meclis üyeleri ilk haftadan seçildi, sıra Belediye Başkanını seçmeye geldi. Yassıköy (İasmos) Belediyesi’nde ilk hafta seçim maratonunda adaylar arasında kıyasıya bir yarışın yaşandığı hepimiz tarafından biliniyor.

Ancak bölge halkının kararı neticeyi bu şekilde belirledi. Sandıktan İlk sırada Önder Mümin, ikinci sırada Kiriakos Amucas ve son olarak da Dr. İsmet Kadı çıktı. Neticede halkın teveccühü bu yönde oldu ve adaylar da dahil herkes bu sonucu bu şekliyle kabullenmek zorunda.

Ancak seçim bu sonuçlarla da bitmedi, halk ikinci hafta bir yarışın yapılmasına da onay vermiş oldu. Böylece seçimlerin ikinci turu 2 Haziran 2019 Pazar günü yapılacak. Halkımız yeniden sandık başına giderek 4 yıl boyunca layıkıyla kendisini yönetecek Belediye Başkanını seçecek.

Görünüşe bakılırsa tartışmasız seçimin sonucu belli, İlk haftadan rakiplerine büyük bir fark atan “İLERİ” listesi Başkanı Av. Önder Mümin seçimin tartışılmaz favorisi. Nedenine gelecek olursak zaten bölge insanının demografik yapısı bunu açıkça ortaya koyuyor.

Çoğunluk bölgede yaşayan Türklerden oluşuyor. Dolaysıyla da seçimin sonucuna yansıması gayet doğal ve hiç riske atmadan seçim sandığından kendi insanımız, kendi kardeşimizin çıkması tartışmasız tek yöndür.

Tabii ki bizimle birlikte aynı bölgede yaşayan Yunan komşularımıza da saygımız sonsuzdur. Ama bu bir seçim yarışı. Nasıl onlar ilk haftadan tamamı kendi içinden olan Kiriakos Amucas’a oylarını vermişler ise, ikinci haftanın zarureti ve gereği gerçeğiyle birlikte tercihimiz tabii ki kendi adayımız olan Önder Mümin’e olmalıdır, olacaktır.

Eğer bölgenin demografik yapısı Yunan komşularımızın lehine olmuş olsaydı, Belediyenin yönetimi onların elinde ve emrinde olacaktı ve biz kesinlikle buna sonuna kadar saygı duyacaktık.

Nasıl bir önceki dönemlerde Dr. İsmet Kadı ve ekibi hizmette ayrım yapmadıysa, bu dönemde de Av. Önder Mümin seçim öncesi konuşmalarında da belirttiği gibi herkese eşit anlamda bir yönetim şekli sunacağını defalarca dile getirdi. Dolayısıyla da kimsenin tereddüde düşmesine gerek yok.

Son olarak, BİRLİK Gazetesi olarak başından beri gelişmeleri yakinen takip ettiğimiz üzere, bölgede yaşayan Azınlık insanının hedefi, bir önceki dönemlerde olduğu gibi Yassıköy Belediyesi’nin yönetimini tekrar ele alarak ayırım yapmadan adaletli bir şekilde kendi insanının yönetmesini istemesiydi.

İşte bu fırsat verildi. İkinci hafta sandık başına gitmeden önce herkesin mantıklı ve “tek hedef, tek yön” anlayışıyla davranarak, ilk turun tartışmalarını da bir tarafa bırakarak, tartışmasız yapılması gereken bir görevi her Azınlık seçmeni yerine getirmelidir diye düşünüyorum.

Aklın yolu birdir, yol tektir, o da “İLERİ” ve Önder Mümin’dir.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı