Yunanistan Haber

F-16’larda Son Detaylar Görüşüldü

F-16 savaş uçaklarının modernizasyon çalışmalarını görüştüler.

Yunanistan Hava Kuvvetleri Komutanı Georgios Bliumis Amerikan Lockheed Martin firması yetkilileriyle Atina’da görüştü. Görüşmenin ana konusu Yunan F-16 savaş uçaklarının modernizasyonu.

Lockheed Martin Aeronautics şirketi temsilcisi Janet Dufffey (Vice President Supply Chain Management), Atina’ya gelerek Yunanistan Hava Kuvvetleri Komutanı Georgios Bliumis ve Yunan heyetiyle EAB tesislerinde Yunan F-16 savaş uçaklarının modernizasyon konusunu ele alarak bir görüşme gerçekleştirdi.

Yunanistan ile ABD hükümetleri arası imzalanan anlaşma gereği Executive Program Management Review (E-PMR) programı aynen öngörüldüğü gibi devam ettiği belirtiliyor.

Atina dışında bulunan Yunanistan Uçak Sanayi (EAB A.E.) tesislerinde gerçekleştirilecek olan bu modernizasyon çalışmaları için ilk olarak ele alınacak olan F-16 savaş uçağının belirlendiği ve çalışmalara başlanıldığı ifade ediliyor. Böylece resmi olarak da 2020 yılının Ocak ayında modernizasyon çalışmaları ABD’li teknisyenler ve Yunan teknisyenler tarafından başlatılmış olacak.

Daha Fazla Göster
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı