Yunanistan Haber

“Erdoğan Açıkça Ateşle Oynuyor”

Yunanistan Dışişleri Bakanı Vekili Miltiadis Varviçiotis radyo SKAİ 100,3’e yaptığı açıklamada “Erdoğan açıkça ateşle oynuyor” dedi.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Vekili Miltiadis Varviçiotis radyo SKAİ 100,3’e yaptığı açıklamada “Erdoğan açıkça ateşle oynuyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “talep gelirse Libya’ya asker göndeririz” açıklamaları Yunanistan’da büyük yankı buldu. Yunanistan Dışişleri Bakanı Vekili Miltiadis Varviçiotis radyo SKAİ 100,3’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

“Erdoğan açıkça ateşle oynuyor ve bu sadece Yunanistan’dan değil, uluslararası sistemin tüm “oyuncularından” büyük tepkilere neden oluyor. “Yeni-Osmanlı yayılmacılığı” dünyanın her bir yanından enine boyuna mahkum olmaktadır. Bu eylemler “galiba tecriti” gösteriyor, başarılı olduklarını görmüyorum, ancak Yunanistan uyanık ve kendini rahatlığa bırakmıyor. Konuyu uluslararasılaştırmak, kınamak ve bölgedeki güvenliği korumak için gereken diplomatik hamleleri yapmaya özen gösteriyoruz. Bu ilkelerle siyasileşiyoruz.” Açıklamasında bulundu.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı