Yunanistan Haber

Elektrik Borcu Olanlara Daha Uygun Ödeme İmkanı Geliyor

Elektrik borcu olanlara borçlarını ödemeleri için daha uygun imkan sunulmak üzere yeni bir düzenleme geliyor.

Çevre ve Enerji Bakanı Kostis Hacidakis SKAİ televizyonunda katıldığı bir programda yaptığı açıklamada, Yunanistan Elektrik Kurumu’na (DEİ) elektrik borcu olan vatandaşların borçlarını ödemeleri için daha uygun bir imkan sunmak üzere yeni çalışma yaptıklarını söyledi.

Yunanistan Elektrik Kurumu tarafından yapılan bu günkü uygulamaya göre, borçtan dolayı elektriği kesilen vatandaşın yeniden elektriği bağlanması için borcun 40% oranını ödemesi ve geri kalan kısmını da 12 ay taksitlere bölme uygulaması yapılmaktadır.

Bakan Hacidakis, Elektrik Kurumu’nun değil de kamuoyunun sesine kulak verdiklerini ve şimdiki uygulamanın daha makul bir şekle sokulması için çalıştıklarını dile getirdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı