Spor

EDOFAD Edirne Kozlukebir Kartalları’nı 4 golle geçti

Kozlukebir Kartalları Veteran takımı, EDOFAD Edirne Veteran takımı ile Gümülcine şehir stadyumunda karşı karşıya geldi. Maçı konuk takım EDOFAD Edirne Veteran takımı 4-0 kazandı. Golleri Ümmet, Ziya ve Bülent kaydetti.

Maçı eski Süper Lig hakemlerinden Gümülcineli Ayhan Hüskoğlu yönetirken, maçın gözlemciliğini Ömer Ömer ve doktor olarak da Dr. Mesut Mehmet ve Dr. İsmail İsmail görev aldı.

Kozlukebir Kartalları Veteran Takımı: İsmail Molla Ali Mehmet, Halit Mehmet, Mehmet Bölükbaşı, Muhammet Murat Hüseyin, Özkan Yusuf, Kostas Katsaridis, Taner Kerim, Ahmet İbram, Özcan Mehmet, Zennur Paçaman, Ayhan Hamit, İrfan Ahmet, Kemal Mustafa, Bülent Salih, Tuncay Ali, Hasan Hüseyin, Ercan Değirmenci, Salih Latif, Nedim Perende.

“Dostluk kazansın”

Maç öncesi ev sahibi Kozlukebir Kartalları takım kaptanı Ahmet İbram yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Öncelikle bugün burada rakibimiz EDOFAD Edirne futbol takımını Gümülcine’de ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Kendilerine bir kez daha hoş geldiniz diyorum. Komşu iki ülkenin birer bireyleri olarak bugün burada bir dostluk maçı yapacağız. Amacımız sporun evrensel bütünlüğü çerçevesinde dostluklarımızı daha da sağlamlaştırmaktır. En önemlisi de bizden sonra gelecek olan kuşaklarımıza, bu dostluk bağını en iyi şekilde aktarmamız gerekir. Dolayısıyla bugün burada tarihi bir güne imza attığımızı düşünüyorum.

Çünkü sizler de çok iyi biliyorsunuz ki, spor dalları arasında futbolun yeri ayrıdır ve dünyada izleyici kitlesinin en çok olduğu spor dalıdır. Bizler bugün gelecek adına ve özellikle dostluklarımızın gelişmesi adına önemli bir adım atmış olduğumuzu düşünüyorum. İnşallah bu ve benzer müsabakaları önümüzdeki dönemde de devam eder, bizler bu konuda elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.

Son olarak Dostluk kazansın diyor ve her iki takıma da başarılar diliyorum. Son olarak bu organizasyonuma katkı sağlayan başta sahayı bizlere tahsis eden Gümülcine Belediyesi’ne, Trakya Amatör Futbol Takımları Birliği’ne (ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ) ve Rodop İli Hakemler Birliği’ne çok teşekkür ederim.”

Elit Balkan Masterler Ligi nedir?

Elit Balkan Masterler Ligi’nde Türkiye, Bulgaristan ve Yunanistan’dan katılan takımlar yer alıyor. Bu ligin amacı, turunuvaya katılan Balkan ülkelerinin, sporun evrensel bütünlüğü çerçevesinde barışın, dostluğun ve centilmenliğin pekiştirilmesinin ön planda tutmayı hedefliyor. Takım oyuncuları 40 yaş ve üstü daha önce futbol oynamış sporculardan oluşuyor. Turnuvaya Türkiye’den Çanakkale ve Edirne, Bulgaristan’dan Haskovo ve Burgaz, Yunanistan’dan da Kozlukebir Kartalları veteran takımları katılıyor. 6 ay sürecek turnuvada takımlar kendi aralarında iç ve dış sahada birer maç yapmayı öngörüyor.

 

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı