Batı Trakya Haber

“Duyduğumuz Mutluluk Tarif Edilemez Büyüklüktedir”

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği mutluluğunu Azınlıkla paylaştı.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği mutluluğunu Azınlıkla paylaştı.

Bursa’dan gelen Batı Trakyalı Üniversite öğrencilerinin Dedeağaç ve İskeçe’de karantinaya alındıktan sonra yapılan Koronavirüs testlerinin negatif çıkması, başta kendileri ve aileleri olmak üzere, Batı Trakya’ya ulaşmalarında organizasyonu yapan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi yöneticilerini de toplum olarak geçirdiğimiz bu önemli günlerde sevince boğdu.

Test sonuçlarının açıklanmasından sonra yazılı bir açıklama yapan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi, bu mutluluk ve sevinci başta öğrenciler ve aileleri olmak üzere, tüm Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı ile paylaştı.

Açıklama aynen aşağıdaki gibidir.

“Duyduğumuz mutluluk tarif edilemez büyüklüktedir.”

“Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi organizasyonu ile geçtiğimiz hafta Batı Trakya’ya göndermiş olduğumuz Üniversite öğrencilerimize karantina altında tutuldukları süreç içerisinde Cumartesi günü Corona testi yapılmıştır.

Yapılan testler neticesinde tüm öğrencilerimizin test sonuçları negatif olarak açıklanmış ve öğrencilerimizin 14 günlük karantina süreçlerini evlerinde tamamlamalarına karar verilmiştir.

Açıklanan test sonuçları sebebi ile duyduğumuz mutluluk tarif edilemez büyüklüktedir. Bu vesile ile bir kez daha öğrencilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletir iken, bu süreçte bizlerden yardımlarını esirgemeyen Bursa Valiliğine, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanlığına, Doğu Makedonya-Trakya Eyalet Başkan Yardımcımız Ahmet İbram’a, İskeçe Türk Birliği Eğitim Koordinatörü Cemali Tahir’e, Yunanistan Cumhuriyeti Edirne Başkonsolosluğu’na ve İpsala ile Kipi Sinir Kapısı görevlilerine bir kez daha teşekkürlerimizi sunarız.”

Daha Fazla Göster
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı