Batı Trakya Haber

Doğalgaz Dağıtım Şebekesi Çalışmalarını Görüştüler

Şehir içi doğalgaz düşük basınç dağıtım şebekesinin bina bağlantı hattının döşenmesi için ön çalışmalar devam ediyor.

Şehir içi doğalgaz düşük basınç dağıtım şebekesinin bina bağlantı hattının döşenmesi için ön çalışmalar devam ediyor. Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti’ndeki şehriler Dedeağaç, Kumçiftliği, Gümülcine, İskeçe, Kavala ve Drama ilk olarak doğal kullanımına kavuşacak.

Geçtiğimiz günlerde Doğu Makedonya-Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios, Gümülcine’deki ofisinde, Gaz Dağıtım Şebekeleri Kamu Şirketi (DEDA) genel müdürü Marios Çakas ile bir araya geldi.

Toplantının amacı, DMT Bölgesel Operasyonel Programı 2014-2020 ile ortaklaşa finanse edilen ve toplam 56.6 milyon euro’luk bir proje olan şehir içi doğalgaz düşük basınç dağıtım şebekesinin bina bağlantı hattının döşenmesi için DMT Eyaleti 29.6 milyon euro katkı payı sağlıyor. Görüşmede gelinen aşama ele alınarak konuşulduğu belirtiliyor.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı