Yunanistan Haber

Dendias’tan Türkiye’ye Mülteci Notası

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın, Türkiye'den Yunanistan’a yönelik yoğun mülteci akışıyla ilgili Nota verdiği belirtiliyor.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın, Türkiye’den Yunanistan’a yönelik yoğun mülteci akışıyla ilgili Nota verdiği belirtiliyor.

Atina’daki diplomatik kaynaklardan elde edinilen bilgilere göre, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Burak Özügergin’i acilen Dışişleri Bakanlığına çağırarak Türkiye’den Yunanistan’a yönelik yoğun mülteci akışıyla ilgili Nota verdiği belirtiliyor.

Bakan Dendias’ın, dün itibarıyla Midilli adasına bir günde 18 şişme botla 500 düzensiz göçmenin Yunanistan tarafına geçmesinden ötürü duyulan hoşnutsuzluğu dile getirdiği belirtilirken, sırasıyla da Büyükelçi Burak Özügergin’in Yunanistan tarafının vermiş olduğu notayı Ankara’da ilgili makamlara aktaracağını, ancak Türkiye’nin Ortak Deklarasyon’a bağlı kalmaya devam ettiğini ve bu konudaki politikasının değişmediğini söylediği ifade ediliyor.

Son olarak Dendias, Türkiye’nin Doğu Akdeniz ve Ege’deki hareketlerinin yasadışı olarak nitelendirdi ve her iki ülkenin de çıkarlarının bölgede güvenlik ve istikrarı teşvik etmek olduğunu vurguladı. Bu nedenle, bu amacı baltalayan eylemlerin kabul edilemez ve bunlardan kaçınılması gerektiğini vurguladı.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı