Yunanistan Haber

Dendias: “Türkiye Bölgenin Kargaşacısı Gibi Davranıyor”

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, “Türkiye şu anda bölgenin kargaşacısı gibi davranıyor” açıklamasında bulundu.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, “Türkiye şu anda bölgenin kargaşacısı gibi davranıyor” açıklamasında bulundu.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias bugün katıldığı bir radyo programında, T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 31 Ağustos’ta Tuzla’daki Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları diploma alma ve sancak devir teslim töreninde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın arkasında duran haritada Ege Denizi’ndeki birçok adanın Türkiye’ye aitmiş gibi gösterilmesine yönelik bir açıklama yaptı.

Dendias, “Kıbrıs bağımsız bir devlettir, Türkiye hem egemenliği hem de Kıbrıs’ın haklarını ihlal ediyor, devletlerin sınırları herhangi bir harita ile değil uluslararası hukukla tanımlanır. İletişim kampanyaları tanımlamaları uluslararası meşruiyeti değiştiremez, yalnızca Türkiye’nin ihlalci olarak imajını belirler. Türkiye tecrit edilmektedir ve onları bölgenin Balkanlaşmasında ya da taşra taktiği olarak izlemeye istekli değiliz. Türkiye şu anda bölgenin kargaşacısı gibi davranıyor ve onları böyle bir yokuş aşağıda takip etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı