Yunanistan Haber

Dendias: “Türkiye Bölgenin Kargaşacısı Gibi Davranıyor”

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, “Türkiye şu anda bölgenin kargaşacısı gibi davranıyor” açıklamasında bulundu.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, “Türkiye şu anda bölgenin kargaşacısı gibi davranıyor” açıklamasında bulundu.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias bugün katıldığı bir radyo programında, T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 31 Ağustos’ta Tuzla’daki Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları diploma alma ve sancak devir teslim töreninde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın arkasında duran haritada Ege Denizi’ndeki birçok adanın Türkiye’ye aitmiş gibi gösterilmesine yönelik bir açıklama yaptı.

Dendias, “Kıbrıs bağımsız bir devlettir, Türkiye hem egemenliği hem de Kıbrıs’ın haklarını ihlal ediyor, devletlerin sınırları herhangi bir harita ile değil uluslararası hukukla tanımlanır. İletişim kampanyaları tanımlamaları uluslararası meşruiyeti değiştiremez, yalnızca Türkiye’nin ihlalci olarak imajını belirler. Türkiye tecrit edilmektedir ve onları bölgenin Balkanlaşmasında ya da taşra taktiği olarak izlemeye istekli değiliz. Türkiye şu anda bölgenin kargaşacısı gibi davranıyor ve onları böyle bir yokuş aşağıda takip etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı