Yunanistan Haber

Dedeağaç’ta Türk Mezarlığına Saldırıyı Kınadı

Altın Şafak Partisi Dedeağaç’ta Türk mezarlığına yapılan saldırının kendileriyle ilgisi olmadığını ve bunu yapanları kınadıklarını açıkladı.

Altın Şafak Partisi Dedeağaç’ta Türk mezarlığına yapılan saldırının kendileriyle ilgisi olmadığını ve bunu yapanları kınadıklarını açıkladı.

Altın Şafak (Hrisi Avgi) Partisi Başkanı Nikos Mihaloliakos imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, Dedeağaç’ta Türk mezarlığına yapılan saldırının kendileriyle ilgisi olmadığını, birilerinin Altın Şafak aleyhine provokasyon kurduğunu, bunu yapanları kınadıklarını ve bu olayın bir an önce açıklığa kavuşturulmasını talep ettikleri ifade ediliyor.

Açıklamada, “Sofokles’in Antigone tragedyasında belirttiği üzere antik çağlardan beri ölülere karşı saygı Yunanlılar için en yüksek ahlaki değerdedir”. İfadelerine yer veriliyor.

Son olarak, “davanın tam olarak açıklığa kavuşturulmasını talep ediyoruz, böylece iftiracılarımız nihayetinde bizleri bu tür eylemlerle birleştirmeleri son bulmasını talep ediyor ve kesinlikle kınıyoruz.” İfadeleri yer alıyor.

 

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

2
Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Nedim HOCAOGLU Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Nedim HOCAOGLU
Ziyaretçi

Haberi iki defa okudum ,acaba yanlis mi duydum diye.

Nedim HOCAOGLU
Ziyaretçi

Haberi iki defa okudum ,acaba yanlis mi duydym diye

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı