Yunanistan Haber

Daha Sıkı İşbirliği İçin El Sıkıştılar

Yunan Donanması ve İsrail Donanması, stratejik işbirliğinin sürdürülmesi ve iş ortaklığı için el sıkıştı.

Yunan Donanması ve İsrail Donanması, iki taraf arasındaki 9. Müzakere Turunun başlaması ve stratejik işbirliğinin sürdürülmesi ve iş ortaklığı için el sıkıştı.

Yunanistan Donanması, özellikle doğu Akdeniz bölgesindeki gerilimlerin devam ettiği bir dönemde, bölge ülkelerinden bazılarıyla var olan karşılıklı bölgesel ortak çıkarların tehlikeyle karşı karşıya kalmaması için stratejik ittifaklar geliştirmeye ve derinleştirmeye devam ediyor.

Bu bağlamda, Yunan Donanması ve İsrail Donanması, iki taraf arasındaki 9. Müzakere Turunun başlaması ve stratejik işbirliğinin sürdürülmesi ve iş ortaklığı için el sıkıştı.

Yunanistan Donanması tarafından yapılan yazı açıklamada şu ifadelere yer veriliyor.

“28-30 Mayıs 2019 tarihleri arasında, Donanma ile İsrail Donanması arasındaki 9. Dönem Görüşmeleri Tel Aviv’de gerçekleşti. Yunanistan heyetinin Başkanı Donanmanın 1. Bölüm Müdürü Komodor Georgios Floros, İsrail Donanması’ndan Operasyon Müdürü Komodor Shay Elbaz arasında görüşmeler gerçekleştirildi.

Görüşmeler mükemmel bir havada gerçekleştirildi ve Doğu Akdeniz’in daha geniş bölgesinde istikrar ve kalkınmanın temellerini oluşturan alanlarda işbirliğini daha da güçlendirmek için karşılıklı arzunun altı çizilerek karşılıklı çıkarlar tartışıldı.”

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı