Yunanistan Haber

Daha Sıkı İşbirliği İçin El Sıkıştılar

Yunan Donanması ve İsrail Donanması, stratejik işbirliğinin sürdürülmesi ve iş ortaklığı için el sıkıştı.

Yunan Donanması ve İsrail Donanması, iki taraf arasındaki 9. Müzakere Turunun başlaması ve stratejik işbirliğinin sürdürülmesi ve iş ortaklığı için el sıkıştı.

Yunanistan Donanması, özellikle doğu Akdeniz bölgesindeki gerilimlerin devam ettiği bir dönemde, bölge ülkelerinden bazılarıyla var olan karşılıklı bölgesel ortak çıkarların tehlikeyle karşı karşıya kalmaması için stratejik ittifaklar geliştirmeye ve derinleştirmeye devam ediyor.

Bu bağlamda, Yunan Donanması ve İsrail Donanması, iki taraf arasındaki 9. Müzakere Turunun başlaması ve stratejik işbirliğinin sürdürülmesi ve iş ortaklığı için el sıkıştı.

Yunanistan Donanması tarafından yapılan yazı açıklamada şu ifadelere yer veriliyor.

“28-30 Mayıs 2019 tarihleri arasında, Donanma ile İsrail Donanması arasındaki 9. Dönem Görüşmeleri Tel Aviv’de gerçekleşti. Yunanistan heyetinin Başkanı Donanmanın 1. Bölüm Müdürü Komodor Georgios Floros, İsrail Donanması’ndan Operasyon Müdürü Komodor Shay Elbaz arasında görüşmeler gerçekleştirildi.

Görüşmeler mükemmel bir havada gerçekleştirildi ve Doğu Akdeniz’in daha geniş bölgesinde istikrar ve kalkınmanın temellerini oluşturan alanlarda işbirliğini daha da güçlendirmek için karşılıklı arzunun altı çizilerek karşılıklı çıkarlar tartışıldı.”

Daha Fazla Göster
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Rasgele Haberler

Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı