Yunanistan Haber

Çipras: “Yalnız Veya Müttefiklerimizle Birlikte Hem Ege’de Hem De Kıbrıs’ta Haklarımızı Savunacağız”

Başbakan Çipras, “Yalnız veya müttefiklerimizle birlikte hem Ege’de hem de Kıbrıs’ta haklarımızı savunacağız” dedi.
Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Girit adası Hanya kentinde kapalı spor salonunda katıldığı bir etkinlikte yaptığı konuşmada üstü kapalı bir şekilde Türkiye’ye mesaj gönderdi. Çipras, “Yalnız veya müttefiklerimizle birlikte hem Ege’de hem de Kıbrıs’ta haklarımızı savunacağız” diyerek Türkiye’ye mesaj gönderdi.
Başbakan Çipras yaptığı konuşmasında şu sözleri sarf etti.
“Bölgemizdeki enerji barış, diyalog ve ortak kalkınma köprüsü olmalı. Ege ve Doğu Akdeniz’deki uluslararası hukuka herkes tarafından saygı duyulmalı ve herkes tarafından da saygı duyulacaktır. Çünkü bizler, egemen haklarımızı ihtiyaç duyduğumuz şekilde yalnız veya müttefiklerimizle birlikte savunmak için buradayız. Gücümüz, kararlılığımız var ve hem Ege hem de Kıbrıs’ta haklarımızı savunacağız.” Diyerek Türkiye’ye mesaj gönderdi.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı