Yunanistan Haber

Çiftçiler Traktörlerini Yollara Çıkarıyor!

Çiftçiler traktörleriyle Platikampo ve Farsala kavşaklarını kapatacaklar.

Larisa Tarım Dernekleri Birliği tarafından yapılan açıklamada çiftçilerin traktörleriyle Platikampo ve Farsala kavşaklarını kapatacakları belirtiliyor.

Gerekçe olarak ise tarım ürünlerinin satış fiyatlarının düşük olması, üretim maliyetlerinin artışı, Yunan Tarım Sigortası Kurumu’nun (ELGA) düşük tazminat ödemeleri ve son olarak da Yunanistan Tarım Sosyal Sigorta Kurumu’na (ΕΦΚΑ-OGA) ödenen aylık katılım payının yüksek olması nedeniyle protesto amaçlı böyle bir eylemi yapma kararı aldıkları belirtiliyor.

15 Aralık tarihinde Larisa’da yapılacak olan toplantıda, yukarıda sıralanan tüm bu konuların ele alınacağı ve bundan sonra ne gibi adımların atılacağının belirleneceği ifade ediliyor.

Yarın 4 Aralık saat 12:00’da Kardiça bölgesi çiftçileri traktörleriyle E 65 yolunu geçici olarak kapatarak Miçotakis hükümetine bir bakıma gelecek olan günlerin mesajını vermeyi amaçlıyor.

Ayrıca, yapılan açıklamada hayvan besicilerine de bir çağrıda bulunan Larisa Tarım Dernekleri Birliği, suskunluklarını bozarak kendilerine destek vermelerini, mazotun 1,40 civarında olması ve elektrik faturalarının da cep ve el yakıyor olması nedeniyle seslerini duyurmaları için bunun bir fırsat olduğunu, hep birlikte daha güçlü bir şekilde dayanışma içinde hükümete bir mesaj vermek olduğu ifade ediliyor.

Tabii ki Larisa bölgesinde çiftçiler tarafından başlatılan bu protesto eylemlerinin Yunanistan’ın diğer bölgelerine yayılıp yayılmayacağı önümüzdeki günlerde netlik kazanması bekleniyor.

Daha Fazla Göster
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Rasgele Haberler

Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı