Yunanistan Haber

Christopher Cavoli: “Şu An Limanı Olduğu Gibi Kullanmayı Planlıyoruz”

ABD’nin Avrupa’daki askeri kuvvetlerinin komutanı Korgeneral Christopher Cavoli Dedeağaç’a gelerek temaslarda bulundu.

ABD’nin Avrupa’daki askeri kuvvetlerinin komutanı Korgeneral Christopher Cavoli Dedeağaç’a gelerek temaslarda bulundu.

Christopher Cavoli Dedeağaç’ta İskeçe’deki 4. Kolordu Komutanı Korgeneral Haralambos Lalusis, Meriç (Evros) bölgesindeki 12. Mekanize Tümen Komutanı Aggelos Hudeludis ile Tümen Komutanlığı’nda bir görüşme gerçekleştirdi.

Korgeneral Christopher Cavoli, Liman ziyareti sırasında gazetecilere yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı.

“Aleksandrupolis, NATO üyesi ülkeler için barınma, dostluk, misafirperverlik ve kilit bir liman. Şu anda yaptığımız şey, Aleksandrupolis (Dedeağaç) limanının tesislerini ve olanaklarını görmek için yavaş ve düzenli hareket etmektir.

Şu anda, Yunan Silahlı Kuvvetleri ve başkalarıyla birlikte tatbikatlar planlamak ve yapmak vede limanı olduğu gibi kullanmayı planlıyoruz. Aleksandrupolis limanının diğer NATO üye ülkeleri için bir kavşak olacağına inanıyoruz. Ortaklaşa Doğu Balkanlar’da geleneksel olarak gerçekleştirilen Sabre Guardian gibi başka tatbikatları da birlikte tasarlıyoruz. Buna ek olarak, tüm bu faaliyetler Aleksandrupolis’e önemli faydalar sağlayacaktır.

Planlamamızda burada sabit sayıda kuvvet olmayacak, bazı zamanlar büyük, bazı zamanlar küçük olacak ve bu zaman içinde yaratılacak fırsatlara bağlı olacak.  Ancak, kilit nokta, bölgeye gelip Yunan Silahlı Kuvvetleri ile birlikte planladığımız eğitimsel faaliyetlerde çalışabilmemiz için yol açmak olacaktır.”

Sırasıyla söz alan 12. Mekanize Tümen Komutanı Korgeneral  Aggelos Hudeludis de şunları söyledi.

“12. Mekanize Tümen Komutanı olarak şunu ifade etmek gerekirse, Amerikalı komutanın da söylediği gibi çok yakın zamanda Amerikan silahlı kuvvetleriyle birlikte bölgede daha etkin işbirliği içerisinde olacağımızı belirtmek istiyorum” dedi.

 

 

Daha Fazla Göster
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Rasgele Haberler

Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı