Yunanistan Haber

“Cesaret Ederlerse, Onlara Büyük Zarar Veririz”

Apostolakis katıldığı bir radyo programında Türkiye hakkında çarpıcı sözler sarf etti.

Yunanistan eski Savunma Bakanı Evaggelos Apostolakis katıldığı bir radyo programında Türkiye hakkında çarpıcı sözler sarf etti. Apostolakis’e yöneltilen “Türkiye ile sıcak bir çatışma görüyor musunuz?” sorusuna, “Cesaret ederlerse, onlara büyük zarar veririz” ifadelerini kullandı.

Apostolakis açıklamasının devamında şu sözleri sarf etti:

“Türkiye’nin başa çıkması gereken çok fazla sorunları var. Ciddi nedenler ve ciddi kar amacı olmadıkça böyle bir şeye başlamaz. Türklerin aklında, Doğu Akdeniz’deki enerji oyununu kazanmaları gerektiğini düşünüyorlar. Tayyip Erdoğan’ın hedefinde Kıbrıs’ın enerji programını durdurmak olduğu için geri adım niyetinde olmadığını göz önünde bulundurmak gerek. Hareket etme biçimine baktığımızda, Kıbrıs’ın egemen haklarına aykırı davranarak, kazanmaya çalışırken her zaman biraz daha ileri gidiyor. Ancak olası bir sıcak çatışmada onlara büyük zarar veririz.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı