Türkiye | Dünya

“Büyükelçiler Konferansı İş Dünyası İçin Verimli Geçti”

Levent Sadık Ahmet, Ankara’da gerçekleştirilen “11.Büyükelçiler Konferansı”na katıldı.

Levent Sadık Ahmet, Ankara’da gerçekleştirilen “11.Büyükelçiler Konferansı”na katıldı.

DEİK Yunanistan İş Konseyi Başkanı Levent Sadık Ahmet, Ankara’da gerçekleştirilen “11.Büyükelçiler Konferansı”na katıldı. Levent Sadık Ahmet Büyükelçiler konferansının iş dünyası için verimli geçtiğini ifade etti.

Konferansta DEİK; 146 ülke iş konseyi başkanlarını, büyükelçiler ile temsil ettikleri ülkelerde ticaretin karşılıklı arttırılması, karşılıklı yatırımların artması, ticarette yaşanan sorunların çözümü gibi birçok konu ele alındığını aktardı.

T.C. Atina Büyükelçisi Sayın Burak Özügergin ile Avrupa oturumunda yer alan Sadık Ahmet; Sayın Büyükelçimiz ile çok verimli bir çalışma oturumu gerçekleştiğini aktardı.

Büyükelçimiz; Her iki ülkenin kazanacağı projelere odaklanmamız gerekli.

Geleceğe daha pozitif bakıp üçüncü ülkelerde Türk-Yunan şirketlerinin fırsatlardan faydalanması gerektiğini ve en kısa zamanda projelendirmeye gayret göstermemiz gerektiğini ifade etmiştir.

5.8.2019 Yunanistan İş Konseyi Başkanı Levent Sadık Ahmet, TCDD yolları Genel müdürü Sayın Ali İhsan Uygun’u ziyaretinde;

Dostluk treni seferlerini tekrar başlaması ve Büyükelçi Özügergin’in yük taşıma projesinin de üzerinde çalışılması gerektiği mesajını ileten Sadık Ahmet, “Genç dinamik geleceğe pozitif bakan yöneticilerimiz bizlere güç vermekte.” İfadesini kullandı.

İş Konseyi Başkanı olarak Türkiye ve Yunanistan’ın kazanması daha da yakınlaşması için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazır olduğumuzu tekrar yenilemek isterim.”

“Hedef 10 milyar dolar ticaret hacmi.”

5.8.2019 tarihinde Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Sayın Abdullah Eren ide ziyaret eden Sadık Ahmet; YTB Başkanı Eren ile gurur duyduğunu, projelerini desteklediğini, gelecekte daha yüksek makamlarda kendini görmek istediğini ifade etmiştir.

“Sayın Eren ile aile dostu olduğunu, Eren ailesi Baba dostu bizde çocukluk arkadaşıyız” diye eklemiştir.

6.8.2019 20:00’de DEİK Başkanı Sayın Nail Olpak, Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan, Dış İşleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ile Akşam yemeğinde biraraya gelen misafirler, veda yemeği ile 11. Büyükelçiler Konferansı sona ermiştir.

Daha Fazla Göster
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Rasgele Haberler

Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı