Yunanistan Haber

“Bunun Sonuçları Olacağını Bilmelidir”

Yunanistan Başbakanı Çipras, Doğu Akdeniz için toplantı gerçekleştirdi.

 

Yunanistan Başbakanı Çipras, Doğu Akdeniz için toplantı gerçekleştirdi.

Yunanistan’da Fatih gemisinin sondaj faaliyetleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Doğu Akdeniz ile ilgili açıklamaları Atina’ya hareketlilik getirdi.

Başbakan Aleksis Çipras, Dışişleri ve Savunma İşleri Konseyi’ni (KİSEA) toplantıya çağırdı. Toplantıya Savunma Bakanı Evagelos Apostolakis, Dışişleri Bakanı Yorgos Katrugalos, Genelkurmay Başkanı Hristos Hristodulu ve diğer yetkili Bakanlar katıldı.

Toplantı sonrası Çipras, Kıbrıs Rum Kesimi Lideri Nikos Anastasiadis ile telefonda görüştü. Çipras basına yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin Kıbrıs’ta tahrik edici tutumunu incelemek için toplandık” dedi.

Çipras, toplantı sonrasında Başbakanlık konutu Megaro Maksimu önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, “kim bölgede uluslararası hukuku çiğnerse bunun sonuçları olacağını bilmelidir” diyen Çipras, Yunalıların güvende olduğunu vurgulayarak, “Sayın Anastasiadis ile gelecek günlerdeki Avrupa Birliği liderler zirvesi konusunda hazırlıklar ve Türkiye konusunda alınması gereken kararlar ve eğer sondaj yaptı ise Türkiye aleyhinde yaptırımların uygulanması ihtimalini de konuştuk. Kıbrıs ve Yunanistan’ın egemenlik haklarını ihlalinin sonuçları olur” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı