Yunanistan Haber

Bulutları Bombalıyorlar!

Yunanistan’da dolu felaketini önlemek üzere bulutları bombalıyorlar.

Yunanistan’da dolu felaketini önlemek üzere bulutları bombalıyorlar.

Kuzey Yunanistan’da çok ilginç bir çalışma yapılıyor. Selanik Makedonia Havalimanı’ndan kalkan uçaklar, ağırlıklı olarak Kuzey Yunanistan üzerine dolu getiren bulutları bombalayarak dağıtmaya ve yağmur olarak yere düşmesini sağlıyorlar.

ELGA ile işbirliği içerisinde çalışan Meteoroloji Uygulama Merkezi (ΚΕΜΕ) yetkilileri, Selanik Makedonia Havalimanı’nda konuşlanan ve 24 saat hizmet veren radar ve 3 adet uçakla gerçekleştirdikleri bu işlemin Nisan ayı başından itibaren yapıldığı belirtiliyor.

Buna göre, Merkez Makedonia bölgesi başta olmak üzere İmathia, Pella, Kilkis, Selanik, Pieria bölgelerinde 2.741.000 dönüm, Tessalya’da Kardiça, Trikala, Larisa bölgelerinde 2.456.000 dönüm arazi üzerinde uygulamaların devam ettiği belirtiliyor.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı