Yunanistan Haber

Bugün Yunanistan Semaları Savaş Uçaklarıyla Dolup Taşacak

25 Mart Ulusal Bağımsızlık Bayramı kutlamaları Koronavirüs gölgesinde sınırlı biçimde yapılacak.

Yunanistan’ın 25 Mart Ulusal Bağımsızlık Bayramı kutlamaları Koronavirüs gölgesinde sınırlı biçimde yapılacak.

Başkent Atina’da sade ve sınırlı bir törenle Başbakan Miçotakis’in meçhul Asker Anıtı’na çelenk koymasıyla başlayacak. Ancak Yunanistan Hava Kuvvetleri’ne ait 4 adet Mirage 2000/-5 savaş uçağı ve Kara Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri’ne ait 6 adet helikopter Atina semalarında uçuşlarıyla kutlamalara katılacak.

25 Mart Bayramı kutlamalarına katılacak olan savaş uçaklarının uçuşları Atina ile sınırlı kalmayacak. F-16 savaş uçakları bu defasında uçuşlarına saat 11:30 civarında Yunanistan-Türkiye sınırı Meriç Nehri ve Kastanies sınır bölgesinde devam edecek.

Buradaki uçuşun ardında bu defasında F-16 ların rotası Dedeağaç üzerinden Gümülcine, İskeçe, Kavala, Semadirek adası, Limni adası, Midilli adası ve Sakız adasında son bulacak.

Aynı saatlerde değişik hava üslerinden havalanacak olan Mirage 2000 ve F-16savaş uçakları ise Selanik, Kastorya, Yanya, Korfu, Preveze, Aktio, Mesologgi, Patra, Tripoli, Sparti, Kalamata, Githio, Pirgos, Araksos, Larisa, Volos, Skiros, Samos, Psara, Kalimnos, Patmos, Hania, Kos, Rodos, Meis, Karpathos, Kasos, Agios Nikolaos, İraklio ve Rethimnos gibi bölgelerin üzerinde uçuşlar gerçekleştirerek, 25 Mart Ulusal Bağımsızlık Bayramı kutlamalarına bu şekilde renk katacak.

Bu yıl kutlamaların ağırlıklı olarak Hava Kuvvetleri’ne ait savaş uçakları tarafından yapılmasının nedeni ise, Koronavirüs pandemisi nedeniyle ülke genelinde yapılan resmi geçit törenlerinin iptal edilmesi gösteriliyor.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı