Yunanistan Haber

Bozcaada’yı Ziyaret Sözü Verdi

Bakan Yardımcısı Andonis Diamataris Bozcaada’yı ziyaret sözü verdi.

Bakan Yardımcısı Andonis Diamataris Bozcaada’yı ziyaret sözü verdi.

Diyasporadaki Yunanlılardan Sorumlu Yunanistan Dışişleri Bakanı Yardımcısı Andonis Diamataris yakın gelecekte Bozcaada’yı ziyaret sözü verdi.

Diyasporadaki Yunanlılardan Sorumlu Yunanistan Dışişleri Bakanı Yardımcısı Andonis Diamataris, Bozcaadalılar Derneği “Tennis” Başkanı Hristos Kalfas ve Genel Sekterer Panagiotis Okumasis’i Dışişleri Bakanlığı’nda kabul ederek önemli bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme yaklaşık 2 saat sürdü.

Görüşmenin amacının Bozcaada’da yaşayan Rumların karşılaştığı sorunlar olduğu belirtildi. Dernek Başkanı Hristos Kalfas, Bakan Diamataris’e, 1923’ten beri Bozcaada’nın tarihsel bir retrospektifini aktardı ve ardından da adanın Hıristiyan nüfusunun karşılaştığı sorunları ve en önemlisi de Yunan unsurunun adada korunmasıyla ilgili kilit konuları ortaya koyduğu belirtiliyor.

Dışişleri Bakanlığı’nda gerçekleşen görüşmede, Dernek Başkanı Hristos Kalfas, Rumların bir an evvel Bozcaada’ya geri dönmeleri sağlamak üzere Yunan devletinin katkı yapmasını talep etti.

Görüşmede ayrıca, Bozcaada’nın, Gökçeada ve bölgedeki Limni ve Midilli adalarıyla da deniz yolunun devreye sokulmasının ihtiyaç ve önemine dikkat çekildi.

Bakan Yardımcısı Diamataris, Yunanistan için Bozcaada Helenizminin desteklemesini “kutsal bir görev” olarak nitelendirdi. Diamataris en kısa zamanda Bozcaada’yı ziyaret etme sözü verdi.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı