Yunanistan Haber

Başbakanlık Maksimu’da Meriç Sınırı ve Ege Toplantısı

Başbakan Miçotakis Maksimu’da Bakanlarıyla Evros ve Ege adalarındaki durumu değerlendirdi.

Başbakan Miçotakis Maksimu’da Bakanlarıyla Evros ve Ege adalarındaki durumu değerlendirdi.

Başbakan Kiriakos Miçotakis Evros ve Ege adalarındaki durumu değerlendirmek için Başbakanlıkta bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya Kamu Düzeni Bakanı Mihalis Hrisohoidis, Savunma Bakanı Nikos Panagiotopulos, Denizcilik ve Adalar Bakanı Yannis Plakiotakis, Kamu Düzeni Bakanı Yardımcısı Lefteris İkonomu, Mülteciler konusundan sorumlu Savunma Bakanı Yardımcısı Alkiviadis Stefanis, Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros, Sahil Güvenlik Komutanı Theodoros Kliaris, Yunanistan İstihbarat Teşkilatı (EYP) Başkanı Panagiotis Kontoleon, Başbakanlık Diplomatik Ofisi Müdürü Eleni Surani ve Başbakanlık Genel Sekreteri Grigoris Dimitriadis katıldı.

Toplantıda ele alınan konuların başında öncelikli olarak Meriç Sınırında yaşananların detaylı bir şekilde ele alındığı ve bundan sonra izlenmesi gereken yol ve önlemlerin konuşulduğu belirtiliyor. Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ege Denizi üzerinden mültecilerin geçişlerine yönelik aldığı kararın da durum değerlendirmesinin detaylı bir şekilde yapıldığı belirtiliyor.

Son olarak, Türkiye’nin Meriç Sınırına konuşlandırdığı 1000 kişilik Polis Özel Harekat timleri konusunun da ele alınarak dikkatli ve hassas bir hareket olarak değerlendirildiği, yakından izlenmesi gereken bir hareket olarak üzerinde durulduğu haberler arasında yer alıyor.

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rasgele Haberler

Başa dön tuşu
Birlik Gazetesi'ne
Sende Haber Yolla..!