Batı Trakya Haber

“Banka Hesaplarındaki “El konulmaz” Miktar Yükseltilsin!”

Rodop Milletvekili İlhan Ahmet, hayvan besicilerini yakından ilgilendiren banka hesaplarındaki “el konulmaz” miktarın yükseltilmesini talep etti.

İlgili Bakanlığa hitaben yatırdığı soru önergesinde, hayvan besicilerini yakından ilgilendiren banka hesaplarındaki “el konulmaz” miktarına değinen İlhan AHMET, 7.500 euroluk söz konusu miktarın telafi ödeneklerini (eksisotiki) de kapsayacak şekilde yükseltilmesini talep etti.

Milletvekili İlhan AHMET ayrıca Bakana, sektör çalışanlarından çobanların, sosyal sigortalar kurumuna (IKA) bağlılık zorunluluğunun kaldırılması yönünde çağrı yaparak, düşük tazminat bedellerini iyileştirici acil düzenleme talebinde bulundu:

“Sayın Bakan, sektörde üretim ve iş gücündeki düşüşün yarattığı daralma açıktır. Bu bakımdan tazminat ödemelerinin hayvan besicileri için yaşamsal önemi vardır. İşte bu sebeple, hayvan hastalıkları için ödenen tazminat bedellerindeki düşük miktarlar derhal iptal edilmeli, acil olarak bir önceki düzeye getirilmelidir.

Diğer yandan sektör çalışanlarından çobanlar IKA’ya değil, çek ile ödeme sistemine (ergosimo) dahil edilmelidir.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı