Yunanistan Haber

Atina’da 200 Km Atmaca Kabusu

Atmaca’nın 200 kilometrenin üstünde menzile sahip olması Yunanistan’ı tedirgin ediyor.

Atmaca’nın 200 kilometrenin üstünde menzile sahip olması Yunanistan’ı tedirgin ediyor.

Roketsan tarafından geliştirilerek üretilen 200 kilometrenin üstünde menzile sahip güdümlü mermi  Atmaca, yine Yunan basınının gündemine geldi.

Roketsan tarafından geliştirilerek üretilen Atmaca’nın, 2020 yılının ikinci yarısında envantere girecek olması Yunanistan’ı tedirgin ediyor.

Atmaca’nın görüş hattının ötesindeki hedefler için de büyük bir tehdit oluşturduğunu gündeme getiren Yunan basını, Atmaca’nın Yunanistan savaş gemileri için bir kabus olacağını, Türk karasularından ateşlenmesi halinde Atina’yı dahi rahatlıkla menzili içine aldığını ve buna karşın Yunanistan’ın derhal bir önlem alma çalışması yapması gerekliliğini öne sürüyor.

Aynı haberlerde Atmaca’nın, Exocet ve Harpoon füzelerinden daha üstün özelliklere sahip olduğunu, dolayısıyla denizde asgari 200 kilometre uzaklıktaki hedeflere karşı rahatlıkla kullanılabileceği belirtiliyor. Atmaca’nın sadece denizden deniz hedeflerine değil, denizden karadaki hedeflere de rahatlıkla kullanılma özelliğine sahip olması kabus oluşturuyor.

 

Haberin devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rasgele Haberler

Başa dön tuşu
Birlik Gazetesi'ne
Sende Haber Yolla..!