Yunanistan Haber

Atina-Selanik 3 Saat 55 Dakika

Atina-Selanik (Athina-Thessaloniki) arasındaki yolculuk bundan sonra 3 saat 55 dakikaya düşecek.

20 Mayıs 2019 tarihinden itibaren Atina-Selanik (Athina-Thessaloniki) arasında elektrikli tren EXPRESS ilk seferine başlayacak. Yolculuk bundan sonra 3 saat 55 dakikaya düşecek.  Şimdiki ulaşıma göre 450 kilometrelik mesafe 5 saatte alınabiliyor.

Altyapı ve Ulaşım Genel Sekreteri Thanos Vurdas yaptığı açıklamaya göre, elektrikli hızlı trenlerin Atina-Selanik hattına girmesiyle birlikte mesafenin zaman açısından azalacağını, Atina’dan kalkan bir elektrikli trenin Lamia-Lianokladi ile Larisa tren garında durakladıktan sonra Selanik’e 3 saat 55 dakikada ulaşacağı belirtiliyor.

İlk başlangıçta günde 3 sefer olarak planlanan yolculukta modern vagonlar kullanılacak, son teknoloji ile donatılmış WİFİ sistemi de hizmet verecek. Bu uygulamanın başlamasından kısa bir süre sonra İtalya’dan daha iki adet modern trenin Atina-Selanik hattında hizmete gireceği ifade ediliyor.

 

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı