Yunanistan Haber

Askeri Kışlada Roket ve Patlayıcılar Kayıp

Askeri kışlada yaşanan mühimmat kaybı Yunanistan’da antiterör timlerini alarma geçirdi.

Askeri kışlada yaşanan mühimmat kaybı Yunanistan’da antiterör timlerini alarma geçirdi.

Yunanistan’da antiterör timleri alarma geçti. İleryoz (Leros) adasında Yunanistan Deniz Kuvvetleri’ne ait bir kışladaki cephanelikte tanksavar roketler ve patlayıcıların kaybolduğu belirtiliyor.

Kışladaki cephanelikte yapılan kontrollerden sonra gün ışığına çıkan yeni bilgiler doğrultusunda, mühimmat kaybının yerinde araştırılması üzere Atina’dan İleryoz adasına antiterör timlerinin zevk edildiği belirtiliyor.

Bunun yanısıra, kışlada tüm depolarda yeniden genel sayımın başlatıldığı ifade edilirken, Yunanistan İstihbarat Teşkilatı ve Askeri İstihbarat görevlilerinin adada her tarafı didik dikik aradıkları ve adeta kuş uçurtmadıkları belirtiliyor.

Bu çalışmalara bu kadar önem verilmesinin sebebi, Yunanistan Deniz Kuvvetleri’ne ait kışlanın bölgede hareket eden donanmaya ait olan tüm savaş gemilerine mühimmat, ikmal, lojistik ve levazım desteği verdiğinden dolayı iyi derecede korunduğu, ancak bu olayın ilk defa yaşanmasında organizeli bir işin olabileceği üzerinde durulduğu da iddia ediliyor.

 

 

 

Daha Fazla Göster
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Rasgele Haberler

Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı