Batı Trakya Haber

“Asafoğlu’nu Tebrik Ediyor, Partimizin Adaylarını Destekliyoruz”

Yunanistan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ferruh Özkan DEB Partisi’ni desteklediğini açıkladı.

Yunanistan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ferruh Özkan yayınladığı basın açıklamasında, “Avrupa Parlamentosu seçimleri dolayısıyla DEB partimiz ve Genel Başkanı Sayın Çiğdem Asafoğlu’nu başarılı performansından dolayı tebrik ediyor, partimizin adaylarını destekliyoruz. Yerel seçimler konusunda da her zaman olduğu gibi “Türkün oyu Türk’e” diyerek adaylarımıza başarılar diliyoruz.” İfadelerine yer veriyor.

BASIN AÇIKLAMASI

Yunanistan’ın, uluslararası antlaşmalar ile imza altına alınan kendi ülkesinde yaşayan Batı Trakya Müslüman Türk Cemaatinin Hukuki Özerkliğinin gasp yolundaki faaliyetlerini durmaksızın sürdürmesini endişeyle takip etmekteyiz

Yunanistan, Batı Trakya Müslüman Türk Cemaatine uluslararası antlaşmalar ile taahhüt ettiği özerklik haklarından kaynaklanan sorumluluğunu yerine getirmeli, tarihi gerçekleri meşru hak ve çıkarlarımızı hiçe sayma gayretleri ile fiili durum yaratma arayışlarından vazgeçmelidir.

Uluslararası antlaşmalara aykırı bir şekilde Batı Trakya’da yapmış olduğu fiili durum yaratma uygulamaları, Ege’de ve Kıbrıs’ta yapmaya çalıştığı gibi, bir oldu bitti yaratma amaçları asla kabul edilemez.

Yunanistan Türkleri olarak bizler meşru haklarımızın verilmesi yönündeki irademizde tam ve kararlı olduğumuzu her daim göstereceğiz.

Yunanistan’ın da bu beklentilerimize uygun hareket edeceğini ve gerekli adımları atacağını umuyoruz. Yunanistan yaptığı yanlışlardan vazgeçmek için ne yaşanmasını beklemektedir?  Atatürk ve Venizelos’un kurmuş olduğu dostluğu hatırlatmakta fayda görüyoruz. Böyle bir dostluğun yeniden tesisi için günümüzde yeni bir savaşa gerek yoktur.

Ayrıca, Avrupa Parlamentosu seçimleri dolayısıyla DEB partimiz ve Genel Başkanı Sayın Çiğdem Asafoğlu’nu başarılı performansından dolayı tebrik ediyor, partimizin adaylarını destekliyoruz.

Yerel seçimler konusunda da her zaman olduğu gibi Türkün oyu Türk’e diyerek adaylarımıza başarılar diliyoruz.”

Ferruh ÖZKAN

Genel Başkan

Yunanistan Türkleri

Kültür ve Dayanışma Derneği

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı