Türkiye | DünyaYunanistan Haber

Amerikalılar Koronavirüs Aşısını İnsan Üzerinde Denedi

ABD’de, henüz yapım aşamasında olan koronavirüs aşısı ilk kez insan üzerinde denendi.

ABD’de, henüz yapım aşamasında olan koronavirüs aşısı ilk kez insan üzerinde denendi.

Associated Press’in haberine göre, Washington’daki “Kaiser Permanente Washington Araştırma Enstitüsü”ndeki araştırmacılar ilk aşıyı hazırladılar ve ilk gönüllüde ve rekor sürede test ettikleri belirtiliyor.

Acilen ilk gönüllüde denen aşıyı üç kişi daha takip etti ve toplamda 45 kişi bir ay içinde yavaş yavaş deneysel aşı ile aşılanacak.

Haberde, deneysel aşının mRNA-1273 olarak adlandırıldığı, NHI ve Massachusetts merkezli Moderna Inc. biyoteknoloji şirketi tarafından geliştirildiği belirtiliyor.

İlk deneyin yapıldığı 43 yaşındaki bayan Jennifer Haller, “Hepimiz çok güçsüz hissediyoruz, birşeyler yapmalıyız. Benim için bu, bir şeye katkıda bulunmak için harika bir fırsat” dediği ifade ediliyor.

Son olarak haberde, ABD Ulusal Sağlık Enstitüleri’nden Anthony Anthony Fauci, araştırmalar iyi gitse bile, 12 ila 18 aydan önce yaygın kullanıma yönelik bir aşı bulunmayacağını söyledi.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı