Yunanistan Haber

Ağustos’da Öldüler, Ekim’de Defnedildiler!

Yunanistan’da inanılmaz bir olay yaşandı. İki yaşlı kardeş biri Maria Garga 99 yaşında diğeri de Apostolos Gargas 94 yaşında 28 Ağustos 2019 tarihinde bir hafta arayla vefat ettiler, ancak 10 Ekim 2019 tarihinde toprağa verildiler.

Thessalia Volos şehrinin merkezinde meydana gelen bu akılalmaz olay ortaya çıkınca Yunanistan gündemine bomba gibi düştü. Ağustos ayında bir hafta arayla vefat eden yaşlı kardeşlerin cenazeleri, birinci ve ikinci derece akrabaları olmadığından, üçüncü derece akrabalarının geride bırakılan mirasta hak sahibi olmadığından dolayı akrabaları tarafından kabul edilmedi ve bu güne kadar Volos Belediyesi’ne ait “Kukos” mezarlığındaki morgda bekletiliyordu.

Kavala’dan yardımsever bir aile seyahat amaçlı Volos’a gidince olaydan haberdar oldu ve cenazelerin derhal defnedilmesi için tüm masrafları karşılayarak utanç verici bu olaya son verilmesine vesile oldu.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı