Yunanistan Haber

ABD Stefanovikio’ya Kalıcı Helikopter Üssü Kuruyor

ABD Yunanistan’a kalıcı askeri güç yerleştirmeye devam ediyor.

Daha önce BİRLİK Gazetesi’nin yazdığı gibi, Amerika Birleşik Devletleri Yunanistan’ın her tarafına yerleşiyor. Girit’teki SUDA Üssü’nden sonra şimdi de tüm Ege ve Akdenizi kontrol edebileceği bir noktaya kalıcı askeri güç yerleştiriyor. Tabii ki Dedeağaç’a yerleşme çalışmaları aralıksız devam ediyor. Dedeağaç Limanı’nın büyük bşr bölümü ABD tarafından kullanılacak.

Thessalya bölgesi Stefanovikio’da 1. Kara Kuvvetleri Havacılık Tugayı’nın bulunduğu kışlanın içine ABD Apache, Chinook, Black Hawk gibi savaş makinelerini kalıcı olarak yerleştirecek. Kendi imkanlarıyla angar ve personelin barınacağı binalarını inşa edecek. Stefanovikio ana merkez helikopter üssü olarak hizmet verirken, Dedeağaç ile de bağlantılı olacak. Böylece tüm Ege Denizi güneyden kuzeye kadar ABD’nin gözetimi altına alınmış olacak.

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı