Batı Trakya Haber

“ABD Ordusu’nun Dedeağaç’ta Bulunmasına Hayır”

“ABD Ordusu’nun Dedeağaç’ta bulunmasına hayır” sloganları atarak protesto yürüyüşü yaptılar.

“ABD Ordusu’nun Dedeağaç’ta bulunmasına hayır” sloganları atarak protesto yürüyüşü yaptılar.

Barış Komitesi tarafından Dedeağaç’ta (Aleksandrupolis) yapılan yürüyüşte “ABD Ordusu’nun Dedeağaç’ta bulunmasına hayır” sloganları atıldı. Kalabalık bir topluluk Dedeağaç Belediyesi önünde toplanarak daha sonra yürüyüşe geçti. Barış Komitesi üyeleri Dedeağaç caddelerinde ellerinde pankartlarla ABD aleyninde sloganlar atarak yürüdü sonra da olaysız bir şekilde dağıldı.

Yapılan açıklamada özetle şu ifadelere yer veriliyor.

“Dedeağaç limanındaki gelişmeler sadece bölge halkı için endişelenmeye neden olabilir. Ülkemizin emperyalist planlamalarını destekleyen (hükümet, siyasi partiler, Eyalet Başkanlığı, Belediye, Dedeağaç Liman Müdürlüğü), “Olga” batığının ABD Ordusu’nun yardımıyla denizen dibinden çıkarılması çalışmalarında katkı sağlamasına ağızlarından bal akıyordu. Limanın ve bölgenin kalkınmasından bahsederken, halkımızı bekleyen gerçek hedeflerini ve tehlikeleri gizlemeye çalışıyorlar.”

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı