Batı Trakya Haber

A.P Milletvekili Adayları Köyleri Dolaşmaya Devam Ediyor

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi Yöneticileri ve AP Milletvekili adayları Yassıören, Misvaklı, Mizanlı, Alıtçılar, Karaköy, Bekirli, Arabacıköy, Yalımlı köylerine ziyaretler gerçekleştirdi.

DEB Partisi İskeçe İl Teşkilatı Seçim Komisyonu Başkanı ve AP Milletvekili adayı Ozan Ahmetoğlu, Genel Başkan Yardımcıları Ramadan Duban ve Mustafa Şargo, Genel Başkan Yardımcısı ve AP Milletvekili adayı Bahri Belço, AP Milletvekili adayları Hüseyin Baltacı, Salih Kahya, Aysun Kara ve Yusuf El Şafey’den oluşan heyet Yassıören halkı ile sohbet etme imkanı buldu.

Ziyaret sırasında söz alan DEB Partisi İskeçe İl Teşkilatı Seçim Komisyonu Başkanı ve AP Milletvekili adayı Ozan Ahmetoğlu yaptığı konuşmada Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinin Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın birlik ve beraberliğini göstermesi açısından önemli olduğunu söyleyerek, yıllardır çözüm bekleyen azınlık sorunlarının yanısıra son dönemde ekonomik krize bağlı olarak artan göç sorununa da dikkat çekmek için herkesi DEB Partisi’ne destek olmaya davet etti. Ahmetoğlu “Ülkemiz Yunanistan’ın en fakir illeri sıralamasında İskeçe ili birinci Rodop ili ise ikinci sırada. Bunlar devletimizin açıkladığı resmi rakamlar. Tüm bunların yanında Avrupa’nın da en fakir bölgeleri arasında yer alıyoruz. Bizler bunun tesadüf olduğuna inanmıyoruz. İşte bu yüzden son derece ciddi bir sorun olan ekonomik kriz ve göç sorununu hem Atina’ya hem Avrupa’ya duyurabilmek için 26 Mayıs günü hep birlikte bizim partimiz olan DEB Partisi’ne destek vermemiz, AP seçimleri sandığında birleşmemiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

DEB PARTİSİ’NDEN BEKİRLİ, ARABACIKÖY, YALIMLI KÖYLERİNE ZİYARET

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri ve AP Milletvekili Adayları 29 Nisan Pazartesi gecesi Bekirli, Arabacıköy ve Yalımlı köylerine ziyaret gerçekleştirdi.

DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Metin Hacıosman, Genel Sekreter ve AP Milletvekili adayı Yeşim Hasan, Gençlik Kolları Başkanı Burak Adil, MYK üyeleri Ali Hüseyin, Elif Mustafa, Merve Ali ve AP Milletvekili adayları Abdülkadir Hafız Hoca, Ramadan Molla, Emine Molla Hüseyin ve Sedat Hasan Yaka köylerine ziyarette bulundular.

Genel Başkan Çiğdem Asafoğlu, yapmış olduğu konuşmalarda; DEB Partisi’nin Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılma kararını halka duyurdu ve seçimlere katılma sebeplerine değindi.

DEB PARTİSİ İSKEÇE İLİ YÖNETİCİLERİNDEN MİSVAKLI, MİZANLI, ALITÇILAR VE KARAKÖY ZİYARETİ

DEB Partisi’nin İskeçeli yöneticileri 29 Nisan Pazartesi akşamı İskeçe’nin köylerinden Misvaklı, Mizanlı, Alıtçılar ve Karaköy’e ziyaret gerçekleştirdi.

DEB Partisi İskeçe İl Teşkilatı Seçim Komisyonu Başkanı ve AP Milletvekili adayı Ozan Ahmetoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Ramadan Duban, Genel Başkan Yardımcısı ve AP Milletvekili adayı Bahri Belço, AP Milletvekili adayları Hüseyin Bandak, Hüseyin Baltacı, Aysun Kara, Reyhan Osman ile MYK Üyeleri İsmet Tüccar ve Mukaddes Sadık’tan oluşan heyet ziyaret edilen köylerde halk ile sohbet etme imkanı buldu.

Her köy ziyaretinde söz alan DEB Partisi İskeçe İl Teşkilatı Seçim Komisyonu Başkanı ve AP Milletvekili adayı Ozan Ahmetoğlu, DEB Partisi’nin Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılmasının önemine değinerek, bu seçimlerin Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın sorunlarına dikkat çekmek için önemli bir fırsat olduğunu vurguladı. Ahmetoğlu özellikle son dönemlerde yaşanan ekonomik krizin azınlığı derinden etkilendiğini ve bunun sonucunda bir çok kişinin yurtdışına göç etmek zorunda kaldığını belirterek bu ciddi soruna dikkat çekmek amacıyla AP seçimlerinde tüm azınlık insanının hem Atina hem Avrupa’ya güçlü bir mesaj göndermesi gerektiğini söyledi.

DEB PARTİSİ YÖNETİCİLERİ VE AP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI ELMALI KÖYÜNDE DÜZENLENEN HATİM TÖRENİNE KATILDI

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi ekibi İskeçe İl Teşkilatı Seçim Komisyonu Başkanı ve AP Milletvekili adayı Ozan Ahmetoğlu Başkanlığında Elmalı köyünde düzenlenen hatim törenine katıldı.

Gerçekleşen hatim törenine, DEB Partisi İskeçe İl Teşkilatı Seçim Komisyonu Başkanı ve AP Milletvekili adayı Ozan Ahmetoğlu’nun yanı sıra, Genel Başkan Yardımcısı Ramadan Duban, Genel Başkan Yardımcısı ve AP Milletvekili adayı Bahri Belço, MYK Üyesi İsmet Tüccar ve AP Milletvekili adaylarımızdan Hüseyin Baltacı, Hüseyin Bandak, Salih Kahya, Cavide Nizam,  Hamide Hacımemiş, Mehmet Macar ve Aysun Kara katıldılar.

Hatim törenindeki selamlama konuşmaları esnasında söz alan DEB Partisi İskeçe İl Teşkilatı Seçim Komisyonu Başkanı ve AP Milletvekili adayı Ozan Ahmetoğlu Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın sorunlarını daha yüksek sesle Atina ve Avrupa’ya duyurmak adına 26 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri için destek istedi. Ahmetoğlu, konuşmasının son bölümünde Elmalı köy halkına bir müjde vererek aslen Elmalı köyünden olan Kardiyoloji Uzmanı Dr. Mehmet Macar’ın da DEB Partisi AP Milletvekili adayı olduğunu açıkladı.

 

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı