Batı Trakya Haber

2.000 Amerikan Askeri Dedeağaç’a Geliyor

2.000 Amerikan Askeri 20 – 25 Mayıs tarihleri arasında Dedeağaç’a geliyor.

2.000 Amerikan Askeri 20 – 25 Mayıs tarihleri arasında Dedeağaç’a geliyor. Onlarca askerden oluşan öncü grup Dedeağaç’a gelerek ön hazırlıkları yapmak üzere askeri bir kışlada konaklıyor.

20 – 25 Mayıs tarihleri arasında iki binden fazla Amerikan askeri, Romanya Land Forces ve ABD’nin US Army Europe kanadı ile birlikte gerçekleştirecekleri “Saber Guardian 2019” askeri tatbikat için Dedeağaç’a gelecek.

NATO’nun İngiltere, Almanya, Hollanda, Polonya, Norveç, İspanya ve Arnavutluk ülkelerinde konuşlanan askeri güçlerinden gelerek Dedeağaç’ta toplanacaklar.

Bulgaristan, Macaristan ve Romanya’nın değişik bölgelerinde 3 – 24 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan tatbikata katılmak üzere Dedeağaç’ta toplandıktan sonra tatbikatın gerçekleştirileceği ülkelere ve bölgelere hareket edecekler.

“Saber Guardian 2019” askeri tatbikatın senaryosu, gece gündüz yaya yürüme, tıbbi tatbikat, çoklu nehir geçişleri ve hava saldırısı da dahil uygulanacak. Tatbikatın planlanmasının amacı, çokuluslu savaş kuvvetlerinin entegrasyonunu geliştirmek.

 

Daha Fazla Göster

İlhan Tahsin

BİRLİK Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli TV. Yunanistan Temsilcisi.. Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcisi.. İnternet sitemizde yayınlanan, yazı\görseller tarafımıza(İlhan Tahsin) birlikgazetesi.org'a aittir. İzinsiz veya ''Kaynak'' belirtmeden kopyalama yapıp sitenizde sunum yapmak yasaktır.

İlgili Makaleler

Haber Hakkında Bir Yorum Bırak...!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı