Batı Trakya Haber

19. Kiraz Festivali Başladı

Yassıköy (İasmos) Belediyesi’nin her yıl aralıksız düzenlemiş olduğu “19. Kiraz Festivali” başladı.

Yassıköy (İasmos) Belediyesi’nin her yıl aralıksız düzenlemiş olduğu “19. Kiraz Festivali” 2 Mayıs 2019 Perşembe günü başladı. Üç gün sürecek olan festivale her yıl olduğu gibi katılımın yoğun olması bekleniyor.

Ramazan ayının önümüzdeki günlerde başlayacak olmasını dikkate alan Belediye yönetimi, bu yıl festivali erken tarihlere çekilmesini uygun gördü ve festivali 2 Mayıs 2019 Perşembe günü başlangıcını gerçekleştirdi. İlk günü olmasına rağmen katılım oldukça iyiydi.

Açılış konuşmasını Başkan İsmet kadının yaptığı festivalde, T.C. Gümülcine Başkonsolosluğu’ndan Konsolos Neslihan Altay, Milletvekili İlhan Ahmet, DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu ve Doğu Makedonya-Trakya Bölge Başkanı Hristos Metios birer selamlama konuşması yaptı. Festivale katılan Milletvekili Ayhan Karayusuf ise konuşma yapmak istemedi.

Konuşmacılar, bölgede yetiştirilen kiraz ürünün tanıtılmasında festivalin önemli rol oynadığına dikkat çekerek, üreticilere bundan böyle de imkanlar dahilinde gerekli yardımların yapılması yönünde görüş belirttiler.

Festivalin ilk gününde Gümülcine Türk Gençler Birliği Folklor Ekibi ve sazlarıyla sözleriyle müzik grubu “ÇEVİRİ” sahne alarak izleyicilere güzel anlar yaşattı. Son olarak sahneye “Çikolata Çikita” müzik grubuyla sanatçı Yorgos Ksantiotis çıktı ve seslendirdiği şarkılarla oldukça serin olan geceyi ısıtmayı başardı.

Festival bugün de zengin içerikli bir müzik ve eğlence programıyla devam edecek. Türkiye’den de ses sanatçıları sahne alarak katılımcıları doyasıya eğlendirecek.

 

Daha Fazla Göster
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Rasgele Haberler

Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı